Season winners

Season 10 winners

GT4

  1. Jordan Malcolm

  2. Thomas Martin

  3. Sean Lindsell

GT3 - Pro Split

  1. Mathew Dench

  2. Ashley Collins

  3. Aaron Kuper

GT3 - Pro-Am Split

  1. Russ Green

  2. Darrin Johnstone

  3. John Wright

GT3 - Am Split

  1. Jayke Karlovsky

  2. Brett Bradbury

  3. Ryan Wooden

GT3 - Teams

  1. PGZ Motorsport - Mathew Dench/Simon J Nicholson

  2. HTS Racing 1 - Ashley Collins/Shaun Anton McLaughlin

  3. Middle Split Racing 3 - Darrin Johnstone/David Johnson22

Walbundrie Hotel
Social Championship

  1. Kester Ward

  2. Dale Sharpe

  3. Sam Chapman

Ferris Shifters Pro2 Trucks

  1. Trent Laves

  2. Joe Baldwin

  3. Adam Laves

Radical Challenge - SR8

  1. Shaun Rees

  2. Michael Hammond

  3. Joe Baldwin

Radical Challenge - SR10

  1. John Merritt

  2. Paul Wood

  3. Thomas Martin

Rockdale VW Porsche Elite Cup

  1. Mathew Dench

  2. Sean Lindsell

  3. Paul Wood

Rockdale VW Porsche Open Cup

  1. Callum Heinrich

  2. Michael Plonus

  3. Allan Dawson

Rockdale VW Porsche Cup Teams

  1. Riot Sim Racing - Allan Dawson/Stefan Lawrence

  2. Century Motorsports - Robbie Bradbury/Petar Pavlovic

  3. Echuca Toyota Pulse Tuning 2 - Tony A Baker/Kurt Woodward

Ferris Shifters Formula Vee

  1. John Merritt

  2. Adam Laves

  3. Sean Mckenzie

Ferris Shifters Formula Vee Teams

  1. Echuca Toyota Pulse Tuning - John Merritt/Glenn Seto Riddell

  2. Mackstretch Motorsport - Sean Mckenzie/Matthew Harriott

  3. Aus-eRacers Green - Adam Laves/Trent Laves

Ulladulla Toyota TCR Challenge

  1. Aaron Kuper

  2. Brendan Whittaker

  3. John Merritt

Ulladulla Toyota TCR Challenge Teams

  1. Whittaker Motorsport - Chris Whittaker/Brendan Whittaker

  2. Aus-eRacers Green - Adam Laves/Trent Laves

  3. Echuca Toyota Pulse Tuning - John Merritt/Glenn Seto Riddell

CCMG Intro To Wings - IR-04

  1. Marcus Watson

  2. John Merritt

  3. Mathew Dench

Sharp Extensive IT IndyCar Series

  1. Stephen Bull

  2. Sebastian Spicer

  3. Adam Laves

2022 Race of Champions

1. Brenton Hobson

2. Stephen Bull
3. Jamie Welch

Season 9 winners

GT4

  1. Trent Laves

  2. Paul Wood

  3. Ben Faulkner

GT3 - Pro Split

  1. Mathew Dench

  2. Aaron Kuper

  3. Simon J Nicholson

GT3 - Pro-Am Split

  1. Jeff Adams

  2. Parry Anastakis

  3. Dave Oliver

GT3 - Am Split

  1. Grant Gill

  2. William Yarwood

  3. Mitchel Buckman

GT3 - Teams

  1. 5Star Motorsport - Mathew Dench/Simon J Nicholson

  2. Side Hustle Racing 2 - Mitchel Buckman/Kelvin Little

  3. Stone Cold Racing 2 - Greg Paget/Luke Keamy

Walbundrie Hotel
Social Championship

  1. Aiden Schweikert

  2. Dave May

  3. Shaun Rees

Ferris Shifters RallyCross

  1. Chris Bleakley

  2. Connor Nixon

  3. Joe Baldwin

Brazilian Stockcars

  1. Adam Burhop

  2. Matthew R Keen

  3. Joe Baldwin

GSRC NASCAR Series

  1. Bradley Fisher

  2. Joe Baldwin

  3. Connor Nixon

Rockdale VW Porsche Elite Cup

  1. Mathew Dench

  2. John Merritt

  3. Sean Lindsell

Rockdale VW Porsche Open Cup

  1. Matthew Keen

  2. Tony Baker

  3. Bruce Barnes

Rockdale VW Porsche Cup Teams

  1. Sharp Extensive I.T - Tech1 - Lachlan Lawler/Joshua Robertson

  2. Echuca Toyota Pulse Tuning -John Merritt/Glenn Seto Riddell

  3. 5Star Motorsport - Mathew Dench/Simon J Nicholson

Ferris Shifters Formula Vee

  1. Trent Laves

  2. John Merritt

  3. Gianni Lutzu

Ulladulla Toyota TCR Challenge

  1. Chris Whittaker

  2. Brendan Whittaker

  3. Aaron Kuper

Ulladulla Toyota TCR Challenge Teams

  1. Whittaker Motorsport - Chris Whittaker/Brendan Whittaker

  2. Aus-eRacers Green - Adam Laves/Trent Laves

  3. Echuca Toyota Pulse Tuning - John Merritt/Glenn Seto Riddell

CCMG Intro To Wings

  1. Brayden Sagasser

  2. John Merritt

  3. Adam Laves

Sharp Extensive IT F1 Series

  1. Stephen Bull

  2. Steven Filipovic

  3. Adam Cohn

Mountain Men

  1. Adam Laves

  2. Joe Baldwin

  3. Dylan Grey

GSRC Endurance Championship

LMP2

  1. Australia Wide Racing Red

  2. Australia Wide Racing Purple

  3. Fury Racing

GTE

  1. HTS Racing #105

  2. HTS Racing #47

  3. Australia Wide Racing Blue

GT3

  1. Middle Split Racing - Rockdale VW

  2. Middle Split Racing - M-Two Constructions

  3. TPF Racing

GT4

  1. Empower Summit Sim Sports

  2. Synical Simsports - Liqui Moly

  3. Real Bad Racing

Season 8 winners

GT4

  1. Trent Laves

  2. Paul Wood

  3. Nick Photiadis

GT3 - Pro Split

  1. Mathew Dench

  2. John Merritt

  3. Andre Yousiff

GT3 - Pro-Am Split

  1. Paul Wood

  2. Curtis Williams

  3. David Johnson

GT3 - Am Split

  1. Peter Mattson

  2. Gary Auhl

  3. Brett Bradbury

GT3 - Teams

  1. 5Star Motorsport - Mathew Dench/Simon J Nicholson

  2. Echuca Toyota Pulse Tuning - John Merritt/Glenn Seto Riddell

  3. Middle Split Racing 2 - David Johnson/Kym Roffey

Walbundrie Hotel
Social Championship

  1. Dave May

  2. Shaun Rees

  3. Justin Cotter

GSRC Dirt Series

  1. Jordan Malcolm

  2. Tony Roffey

  3. Christopher Bleakley

CCMG MX5 Challenge

  1. Taine Venables

  2. John Merritt

  3. Brayden Sagasser

Rockdale VW Porsche Elite Cup

  1. Mathew Dench

  2. Lachlan Murphy

  3. John Merritt

Rockdale VW Porsche Open Cup

  1. Dylan Grey

  2. Paul Wilson

  3. Mick Fisher

Rockdale VW Porsche Cup Teams

  1. 5 Star Motorsport - Mathew Dench/Simon J Nicholson

  2. Echuca Toyota Pulse Tuning - John Merritt/Glenn Seto Riddell

  3. Sharp Extensive I.T - Tech1 - Lachlan Lawler/Joshua Robertson

Ulladulla Toyota TCR Challenge

  1. John Merritt

  2. Lachlan Murphy

  3. Chris Whittaker

Sharp Extensive IT IndyCar Series

  1. Andre Yousiff

  2. Stephen Bull

  3. Julian Mukhi

Formula Vee

  1. Lachlan Murphy

  2. John Merritt

  3. Adam Laves

Ferris Shifters V8 Elite Series

  1. Brenton Hobson

  2. Michael Schreyer

  3. David Kirby

Ferris Shifters V8 Development Series

  1. Joe Baldwin

  2. Adam Laves

  3. James Catchpole

Ferris Shifters V8 Teams

  1. Synergy Sim Racing - Brenton Hobson/Michael Schreyer

  2. Maverick Trucker Racing - Joe Baldwin/Adam Laves

  3. Ferris Shifters Motorsport - Simon Ferris/Andrew Howell

Season 7 winners

GSRC Pilot Series - GT4

  1. Nick Photiadis

  2. Paul Wood

  3. Michael Hammond

GSRC Pilot Series - TCR

  1. Jaxon Reihana

  2. Kai Ardley

  3. Parry Anastakis

GT3 - Pro Split

  1. John Merritt

  2. Mathew Dench

  3. Chris Whittaker

GT3 - Pro-Am Split

  1. David Johnson

  2. Andrew Goldman

  3. Adam Lee Holland

GT3 - Am Split

  1. Andrew Fenn

  2. Connor Brown

  3. Cory Horter

GT3 - Teams

  1. Pulse Tuning - John Merritt/Glenn Seto Riddell

  2. Real Bad Racing 3 - Connor Brown/Cory Horter

  3. Renown Sim Racing 1 - Mathew Dench/Frank Hodak

Social Championship

  1. Shaun Rees

  2. Brett Hewlett

  3. Dave May

GTE

  1. Andre F. Yousiff

  2. Ashley Collins

  3. Grant Gill

Mulsanne Masters - LMP2

  1. Ashley Collins

  2. Aiden Schweikert

  3. Adam Laves

Mulsanne Masters - GTE

  1. Timothy Russell

  2. Brett Bradbury

  3. Jeremy Greentree

Mulsanne Masters - GT3

  1. David Johnson

  2. Rick Vincent

  3. Kym Roffey

Downforce Legends

  1. John Merritt

  2. Glenn Seto Riddell

  3. Brayden Sagasser

Rockdale VW Porsche Elite Cup

  1. Mathew Dench

  2. Jordan Mulach

  3. Lachlan Murphy

Rockdale VW Porsche Open Cup

  1. Curtis Williams

  2. Paul Nichols

  3. Shane Roffey

Rockdale VW Porsche Cup Teams

  1. Blue Flag Racing White - Lachlan Murphy/Andre F. Yousiff

  2. Middle Split Racing 1 - Shane Roffey/Kym Roffey

  3. Blue Flag Racing O.G. - Sebastian Spicer/Tao Soerono

Formula Vee

  1. Lachlan Murphy

  2. John Merritt

  3. Dylan Grey

Wings & Slicks

  1. Jaxon Reihana

  2. Jamie Welch

  3. Aaron Major

Super Late Models

  1. Brenton Hobson

  2. Trent Laves

  3. Adam Laves

V8 Elite Series

  1. Brenton Hobson

  2. Michael Schreyer

  3. Blake Worboys

V8 Development Series

  1. Dylan Grey

  2. Adam Laves

  3. Nathan Brown

V8 Teams

  1. Synergy Sim Racing - Brenton Hobson/Michael Schreyer

  2. Blue Flag Racing Black - Dylan Grey/Simon Ferris

  3. Frog Leap Racing 1 - John Gillies/Rick Sibraa

Mountain Men

  1. Adam Laves

  2. Joe Baldwin

  3. Paul Wood

Season 6 winners

GT4

  1. Michael Hammond | 261pts

  2. Nick Photiadis | 231pts

  3. Paul Wood | 221pts

GT3 - Pro Split

  1. John Merritt | 463pts

  2. Matthew Dench | 438pts

  3. Aaron Kuper | 360pts

GT3 - Am Split

  1. Rick Vincent | 422pts

  2. Leigh Williamson | 420pts

  3. Chayce McCubben | 377pts

GT3 - Teams

  1. Pulse Tuning - John Merritt/Glenn Seto Riddell | 814pts

  2. Middle Split Racing 1 - Rick Vincent/Chayce McCubben | 799pts

  3. Racekraft Racing - Leigh Williamson/Clinton Evans | 642pts

Downforce Legends

  1. Josh Thomas | 218pts

  2. Kevin Henderson | 210pts

  3. Garry Cousins | 194pts

GTE

  1. Andre F. Yousiff | 545pts

  2. Ashley Collins | 502pts

  3. Grant Gill | 365pts

Up & Comers

  1. Aiden J Schweikert | 442pts

  2. James Catchpole | 423pts

  3. Dave May | 385pts

Pro Truck Series

  1. Craig Roffey | 631pts

  2. Michael Hammond | 575pts

  3. Jonathan Turner | 524pts

Rockdale VW Porsche Elite Cup

  1. Lachlan Murphy | 464pts

  2. Jordan Mulach | 450pts

  3. Mathew Dench | 440pts

Rockdale VW Porsche Open Cup

  1. Leigh Williamson | 467pts

  2. Clinton Evans | 461pts

  3. Curtis Williams | 454pts

Rockdale VW Porsche Cup Teams

  1. Racekraft Racing - Leigh Williamson/Clinton Evans | 928pts

  2. Blue Flag Racing Red - Lachlan Murphy /Andre Yousiff | 852pts

  3. Blue Flag Racing Green - Sebastian Spicer/Jacob K Todd | 501pts

V8 Elite Series

  1. Greg Salon | 535pts

  2. Rob Carmichael | 509pts

  3. Lachlan Murphy | 412pts

V8 Development Series

  1. Blye Ashlin | 449pts

  2. JM Thomas | 448pts

  3. James Boardman | 432pts

V8 Teams

  1. Pixel Racing - Greg Salon/Brett Andrews | 780pts

  2. Blue Flag Racing Black - Tao Soerono/Sebastian Spicer | 748pts

  3. Neon Pig Racing 1 - Blye Ashlin/Dillon Jones | 740pts

Formula Vee

  1. John Merritt | 387pts

  2. Lachlan Murphy | 328pts

  3. Adam Laves | 306pts

Road to Indy

  1. Andre Yousiff | 277pts

  2. Jaxon Reihana | 214pts

  3. Adam Laves | 213pts

Season 5 winners

GT4

  1. Brady McHugh

  2. Bevan Moyes

  3. Nick Photiadis

GT3 - Pro Split

  1. Shane Wallace

  2. Maverick Benson

  3. John Merritt

GT3 - Am Split

  1. Adam Coghlan

  2. Ryan Moulder

  3. Simon Francis

GT3 - Teams

  1. Great Northern Echuca Toyota Spin Sports - John Merritt/Luke Turner

  2. Whittaker Motorsport - Chris Whittaker/Brendan Whittaker

  3. Tonykart Coleraine Spin Sports - Maverick Benson/Andrew Hayes

Intro To Wings

  1. Ian Mcpherson

  2. Bevan Moyes

  3. Mick Fisher

GTE Series - Pro

  1. Mathew Dench

  2. Ashley Collins

  3. Timothy Russell

GTE Series - Am

  1. Frank Hodak

  2. Mathew Broome

  3. Adam Laves

MX5 World Tour

  1. Matt Stratford

  2. Brett Selby-Wood

  3. Scott Baker

Up & Comers

  1. Declan Reinhardt

  2. Philip Clark

  3. Chris Budde

TCR Series

  1. Brenton Hobson

  2. Angus Cooke

  3. Thomas Martin

Rockdale VW Porsche Elite Cup

  1. Ric Kuznetsov

  2. Lachlan Murphy

  3. Aaron Kuper

Rockdale VW Porsche Open Cup

  1. Brett Barker

  2. Scott Harris

  3. Andrew Hayes

Rockdale VW Porsche Cup Teams

  1. AHR Media - Brett Barker/Andrew Hayes

  2. Sharp E.I.T - TECH1 (Carbon) - Alex Spinozzi/Brady McHugh

  3. Sharp E.I.T - TECH1 (Black) - Lachlan Lawler/Joshua Robertson

Wings 'N' Slicks

  1. Andre F. Yousiff

  2. Mathew Dench

  3. Adam Laves

Stock Car Championship

  1. Brenton Hobson

  2. Dave Trevethan

  3. Nick Photiadis

Season 4 winners

Wings 'N' Slicks

  1. Brady Mchugh

  2. Jaxon Reihana

  3. Jonathan Turner

GT3 - Pro Split

  1. Luke Turner

  2. Maverick Benson

  3. Yianni Sotiriou

GT3 - Pro-Am Split

  1. Daniel Birtchnell

  2. Leigh Williamson

  3. Scott Harris

GT3 - Am Split

  1. Dylan Grey

  2. David Farrelly

  3. Simon Francis

GTE Series - Pro

  1. Ashley Collins

  2. Paul Rodgers

  3. Jaxon Reihana

GTE Series - Am

  1. Frank Hodak

  2. Peter Mattson

  3. Tony Daroczy

Up & Comers

  1. Riley Winsor

  2. Adam Coghlan

  3. Braydon Adolph

Pilot Series GT4

  1. Michael Hammond

  2. Paul Wood

  3. Justin Schweikert

Pilot Series TCR

  1. Jaxon Reihana

  2. Angus Cooke

  3. JM Thomas

Rockdale VW Porsche Elite Cup

  1. Ric Kuznetsov

  2. Lachlan Murphy

  3. Jacob Todd

Rockdale VW Porsche Open Cup

  1. Curtis Williams

  2. Stephen Birchenall

  3. Mick Fisher

Freaky Friday

  1. Garry Cousins

  2. Adam Laves

  3. Adam Coglahn

IndyCar

  1. Jaxon Reihana

  2. Nick Photiadis

  3. Adam Laves

Season 3 winners

Intro To Wings

  1. Michael Hammond

  2. Jaxon Reihana

  3. Julian Mukhi

GT3 - Pro Split

  1. Luke Turner

  2. Paul Mansell

  3. Denis Gataric

GT3 - Pro-Am Split

  1. Andrew Hayes

  2. David Ruddell

  3. Scott Harris

GT3 - Am Split

  1. Leigh Williamson

  2. Brad Doble

  3. Doug White

Hump Day Pilot GT4 Series

  1. Benn Snell

  2. Michael Hammond

  3. Nick Photiadis

Hump Day Pilot TCR Series

  1. Angus Cooke

  2. Brad Klenk

  3. Julian Mukhi

Up & Comers

  1. Grant Gill

  2. Jonathan Turner

  3. Brett Selby-Wood

RaceKraft Porsche Elite Cup

  1. Geoff Connell

  2. Brenton Hobson

  3. Guy Leach

RaceKraft Porsche Open Cup

  1. Kurt Woodward

  2. Brad Klenk

  3. Curtis Williams

Production Car Series

  1. Brenton Hobson

  2. Michael Hammond

  3. Simon Ferris

Zero to Hero Oval Series

  1. Paul Jansen

  2. Dave Trevethan

  3. Pete Mattson

Stock Car Championship

  1. Cal Whatmore

  2. Brenton Hobson

  3. Adam Laves

Stock Car Development

  1. Warwick Sharp

  2. Connor Brown

  3. Julian Mukhi

Season 2 winners

Mel Porter Design GT3 - Pro Split

  1. Denis Gataric

  2. Brenton Hobson

  3. Amrit Kandola

Mel Porter Design GT3 - Pro-Am Split

  1. Yianni Sotiriou

  2. Andrew Goldman

  3. Ben Miller

Mel Porter Design GT3 - Am Split

  1. Michael Martin

  2. Brock Kelly

  3. John Merritt

Hump Day Pilot GT4 Series

  1. Michael Hammond

  2. Nick Photiadis

  3. Benn Snell

Hump Day Pilot TCR Series

  1. Joshua Maynard

  2. Angus Cooke

  3. Warwick Sharp

Production Car Series

  1. Michael Hammond

  2. Matt Stratford

  3. Simon Ferris

Stock Car Series

  1. Glen Postlethwaite

  2. Cal Whatmore

  3. Brenton Hobson

Big Bangers V8 Sausage Series

  1. Sean Lindsell

  2. Matt Devine

  3. Maverick Benson

Stone Cold Racing Super 2

  1. Joshua Foura

  2. Michael Angus

  3. Grant Gill

Up & Comers

  1. Jaxon Reihana

  2. Timothy Harris

  3. Warwick Sharp

Intro To Wings

  1. Nick Photiadis

  2. Dave Trevethan

  3. Jared Smith

Season 1 winners

Mel Porter Design GT4 Series

  1. Richard Hunter

  2. Michael Hammond

  3. Shane Witt

Mel Porter Design GT3 Series

  1. Zane Hills

  2. Geoff Connell

  3. Paul Wood

TCR Series

  1. Daniel Ackland

  2. Glen Postlethwaite

  3. Todd Parkes

Big Banger V8 Series

  1. Paul Wood

  2. Peter Mattson

  3. Scott Harris

Stock Car Series

  1. Glen Postlethwaite

  2. Chris Whittaker

  3. Cal Whatmore

Production Car Series

  1. Michael Hammond

  2. Shane Witt

  3. David Farrelly